Korisničko Ime: Lozinka:

Autor Tema: PSN GameShare  (Posjeta: 41123 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BlueHell...

• Administrator
  • *
  • Total likes: 539
  • One Team - One Mission
    • FIFA-eXpert
  • Manager: Olympique Lyonnais
Odg: PSN GameShare
« Odgovori #30 : Kolovoz 27, 2013, 11:38:30 prijepodne »
Jel tko zainteresiran jos za uzimanje GTA V putem PSNa?

Jedna grupa je popunjena, u njoj smo Matey, Yakuza (tu je regan), te jedan kolega koji nije na forumu i ja.

Imam jos dvojicu koji su zainteresirani za uzimanje GTA V, pa ako ima netko tko bi uzimao da se formatira jos jedna grupa.

Offline sasaa

• *
  • Total likes: 38
  • PRO Klub: FeX PRO Club
  • VP Pozicija: CB
« Odgovori #31 : Kolovoz 27, 2013, 12:22:18 poslijepodne »
ima li ko da objasni kako uopce ovo funkcionira  :rolleyes:  :embarrassed:  :)
kupova sam dosta preko store-ova ali nikad dijelio na 4

kako sam ja mislija da je:

1 - kupim igru preko storea svojom karticom.
2 - dam mail/passw psn usera jos trojici
3 - kad ovi skinu promjenim sifru, jer su mi tu podaci s kartice, i vise mi nitko ne moze petljat s accountom.

:) kako u tu pricu ulazi ono fantom/nostelj i formiranje cijene

Offline BlueHell...

• Administrator
  • *
  • One Team - One Mission
    • FIFA-eXpert
« Odgovori #32 : Kolovoz 27, 2013, 12:33:07 poslijepodne »
Evo objašnjenje s Reboota:
Nista osobne kartice

Kupis PSN bon i mir

Spoiler for Hiden:
Formira se grupa od 4 osobe koja ce zajedno kupiti odredjeni sadrzaj. Dvije osobe se nazivaju Nositeljima a dvije Fantomima. Fantomi placaju nesto manju cijenu kod zajednicke kupovine. Recimo ako je cijena zeljene igre 300 kuna Nositelji placaju po 100KN dok Fantomi placaju po 50KN. Omjer placanja je 2:1.

Zasto Fantomi placaju manje od Nositelja? Zbog toga jer Nositelji svoj slot mogu preprodavati a Fantomi zbog mehanike skidanja ne mogu. Takodjer, ako Fantom jednom izbrise skinuti sadrzaj vise ga ne moze vratiti.

Sadrzaj se moze igrati na sve 4 konzole istovremeno. Jedini uvjet (kao i kod obicnog shareanja) je da se igra i ostalo pokrece s svojeg usera sto uostalom svima i odgovara.

Spoiler for Hiden:
Po dosadasnjim iskustvima shareanja na nasem forumu mozete zakljuciti da se clanovi vecinom odlucuju kupovati s US Storea. Prednost skidanja s US Storea je u tome da su cijene znatno manje od onih u nasem lokalnom storeu a nedostatak je u tome sto smo mi u Hrvatskoj primorani traziti bonove po internetu kako bi nesto kupili. Sve to znaci i vise posla za Hostera. Postoje razni sajtovi koji prodaju bonove te rade na proviziju a obecavaju primanje kodova na mail u roku pola sata od uplate sto u praksi i doista bude tako. Guglajte "US PSN Cards"...

Priblizne cijene su:
$10 CARD = 13$
$20 CARD = 25$
$50 CARD = 57$

Dakle igra od 60$ bi vasu grupu dosla 70$ sto je 400KN (po danesnjem tecaju, 1$=5,7KN). Cijena je i dalje jeftinija od 500Kn kakva je obicno na Hrvatskom storeu. A ako se igra sharea vas dio iznositi ce 133KN ili 67KN.. Ovisno o tome koja je vasa uloga u grupi. Ukoliko ste vjerni Hrvatskom PS Storeu igru kojoj je cijena 500KN Nositelj ce placati 167KN dok ce Fantom placati 83KN

Offline sasaa

• *
« Odgovori #33 : Kolovoz 27, 2013, 01:00:22 poslijepodne »
hm

meni je sve ovo malo komplicirano, a i nisam siguran da je to bas tako.
npr zasto fantom ne bi moga vratit sadrzaj ako ga izbrise ?! al mu ovaj glavni ne moze ponovo dat sifru i nek je ponovo skine.

Offline sasaa

• *
« Odgovori #34 : Kolovoz 27, 2013, 01:35:55 poslijepodne »
procita sam sta ovdje pise, evo bija i na reboot forumu ali i dalje mi ovo nije jasno.

ne vidim razliku izmedju nositelja i fantoma. jasno mi je sta pise: fantom moze ovo nositelj ono, ali ta podjela na postoji unutar account manager aplikacije na sony entertainment networku. koliko ja vidim postoji slot koji je napravio acc sa mailom, i postoje jos 3 slota.

odakle njima to 2 nositelja 2 fantoma. npr ko brani fantomu napravit deaktivaciju svoje konzole i svoj slot prodat ?

Offline BlueHell...

• Administrator
  • *
  • One Team - One Mission
    • FIFA-eXpert
« Odgovori #35 : Kolovoz 27, 2013, 01:40:31 poslijepodne »
hm

meni je sve ovo malo komplicirano, a i nisam siguran da je to bas tako.
npr zasto fantom ne bi moga vratit sadrzaj ako ga izbrise ?! al mu ovaj glavni ne moze ponovo dat sifru i nek je ponovo skine.

Zato jer sistem radi preko PC deaktivacije accounta, nju pak mozes koristit svakih 6 mjeseci.
U isto vrijeme mozes imati samo 2 AKTIVNE konzole, dakle samo dvije konzole u isto vrijeme mogu igrati skinuti sadrzaj.

Zato fantomi plate manje, skinu prvi igru i igraju je. U slucaju da im krepa konzola, da izbrisu igru ili nesto slicno nisu u velikom gubitku (50 do max 70kn).
Dok recimo NOSITELJI platze VISE (100 do 120kn), i u slucaju da obrisu igru ili da se bilo sta dogodi oni MOGU ponovno skinuti igru, isto tako svoju IGRU MOGU PRODATI, dok FANTOMI to NE MOGU.

Mozda zvuci komplicirano, no nije.
Jednostavno je tako napravljeno, taj sistem funkcionira besprijekorno, sve je provjereno i nema brige oko toga.

@Sale za novi post.
Problem je sto FANTOMI NE MOGU vise deaktivirati svoj slot, odnosno mogu ga deaktivirat ali ne i PRODATI, jer je on aktiviran na NOSITELJSKIM konzolama
Jednom ga deaktiviraju, tad ga aktiviraju NOSITELJI i to je to.

Offline sasaa

• *
« Odgovori #36 : Kolovoz 27, 2013, 02:08:51 poslijepodne »

Zato jer sistem radi preko PC deaktivacije accounta, nju pak mozes koristit svakih 6 mjeseci.
U isto vrijeme mozes imati samo 2 AKTIVNE konzole, dakle samo dvije konzole u isto vrijeme mogu igrati skinuti sadrzaj.

? sta ne mozemo svi cetvero znaci igrat FIFU istovremeno

Offline BlueHell...

• Administrator
  • *
  • One Team - One Mission
    • FIFA-eXpert
« Odgovori #37 : Kolovoz 27, 2013, 02:11:34 poslijepodne »
Mozete.

Nemas brige. Isprobano s moje strane vec 100 puta kao i s Gruzove i Mariove.

Nemas brige, caka ti je jedino u PC deaktiviranju. Sve radi.

Offline sasaa

• *
« Odgovori #38 : Kolovoz 27, 2013, 02:31:53 poslijepodne »
cek blue malo :)
najprije napises da samo dvije konzole u isto vrijeme mogu igrati skinuti sadrzaj, a onda napises mozemo svi cetvero

a ovo za PC deaktivaciju, to znam da je moguce svako 6mj, ali to je grupna deaktivacija.
zar pojedinacnu svako ne moze napravit na svojoj konzoli i osloboditi slot. to prvi put cujem, i ne vjerujem bas jer mi nema smisla, gubi se poanta aktivacije i dektivacije

ja bi volija da mi neko to objasni bez koristenja izraza "fantom" i "nositelj" jer tamo na:
https://account.sonyentertainmentnetwork.com/pc/login.action.
oni u stvari ne postoje. :)

Offline BlueHell...

• Administrator
  • *
  • One Team - One Mission
    • FIFA-eXpert
« Odgovori #39 : Kolovoz 27, 2013, 02:38:36 poslijepodne »
Sale, službeno od Sonya je dopusteno imati sadrzaj na 2 konzole.  Znaci to je sluzbeni stav Sonya da dvije konzole mogu skinutu igru i isto vrijeme, a ovoj ne nekakav zaobilazni put oko toga Sonyevog SLUŽBENOG dopuštenja koji omogučuje da 4 konzole igraju istu igru u isto vrijeme.

Znači Sony SLUŽBENO dopušta 2 konzole (koje su službeno aktivirane), a ovim putem kojim mi idemo dobivamo jos 2 konzole koje mogu igrati tu igru, ali njih NE PRIKAZUJE kao aktivne konzole tamo na sony account (na PCu); te samim time te dvije osobe (koje su prozvane FANTOMI) za SONY NE POSTOJE.  One imaju igru ali u Sonyevom sustavu one zapravo NE POSTOJE, kako deaktivirati nesto sto NE postoji?

Ukrato,  4 osobe MOGU SKINUT IGRU i igrati je u isto vrijeme bez problema (PROVJERENO, 100% RADI, NEMA NIKAKVIH PROBLEMA OKO TOGA.)

Sale mozda ja to malo nespretno objasnjavam, ali vjeruj da sve radi ok.

Offline sasaa

• *
« Odgovori #40 : Kolovoz 27, 2013, 02:51:34 poslijepodne »
cijeli problem u mom shvacanju vjerojatno je u tome sta sam ja 100% vidija 3 aktivne konzole tamo na sony acc (PC).
doduse ne vise jer sam nedavno kupija novi PS3 i isa na "deaktivate all", pa ne mogu na zalost napravit print screen.

jednino objasnjenje je mozda u tome sta su sve 3 bile akitvirane jos daaaavno kad je bilo 5 slotova pa sam ima neki poseban status :)

OK, onda ovako jel:
- ja napravim novi accunt
- prvoj osobi kojoj dam pristup je valjda automatski taj drugi "nositelj" ?
- 3. i 4. kojoj dam podatke postaju "fantomi" i po skidanju igrice mjenjam sifru.
- drugi nositelj dobija tu novu sifru i moze po zelji prodat slot.

Offline BlueHell...

• Administrator
  • *
  • One Team - One Mission
    • FIFA-eXpert
« Odgovori #41 : Kolovoz 27, 2013, 03:02:52 poslijepodne »
Sale mislim da se moze aktivirat vise konzola na jedan account, ali samo 2 mogu skinut sadrzaj sa storea i igrati ga (istovremeno).

Ja primjerice imam vec na trecoj konzoli Blue_Hell_ account, sad sam otisao na PC na Sony stranicu, pise da imam 3 aktivne konzole na tom accountu.
Posto ga bbas ne koristim za kupovinu i to, nisam ga provjeravao , ali vjerojatno se radi o tome da vise negmogu skidati sadrzaj sa PŠSN Storea preko toga accounta, jer prethodne accounte nisam deaktivirao.
Mozemo napraviti jedan account bezveze, svi se prijavimo na njega pa da vidimo dokle ide :D

I ovaj postupak dolje ti nije dobro napisan:
- Osoba koja pravi account (radi se novi account) zove se hoster.
- Prvo skidaju FANTOMI (Koji manje placaju za igru), kad oni skinu i provjere da igra radi, oni (odnosno HOSTER) na PC  Deaktiviraju Account i onda NOSITELJI (koji skuplje placaju) skidaju igru.

To je to.

Offline sasaa

• *
« Odgovori #42 : Kolovoz 27, 2013, 03:14:52 poslijepodne »

I ovaj postupak dolje ti nije dobro napisan:
- Osoba koja pravi account (radi se novi account) zove se hoster.
- Prvo skidaju FANTOMI (Koji manje placaju za igru), kad oni skinu i provjere da igra radi, oni (odnosno HOSTER) na PC  Deaktiviraju Account i onda NOSITELJI (koji skuplje placaju) skidaju igru.

deaktivira account, ili samo konzole preko "deactivate all"

Offline BlueHell...

• Administrator
  • *
  • One Team - One Mission
    • FIFA-eXpert
« Odgovori #43 : Kolovoz 27, 2013, 03:20:58 poslijepodne »
Deactivate All

Offline sasaa

• *
« Odgovori #44 : Kolovoz 27, 2013, 03:28:16 poslijepodne »
koncetriraj se  bok

jos dvi stvari samo pa cilu konverzaciju mozes stavit negdi sa strane, ili iz toga napravit mini tutorijal :)
danas cu vjerojatno to sve kupit pa da nema nejasnoca

- dakle hoster napravi account preko weba, i ako fantomi idu prvi, on ne smije aktivirat svoju konzolu.
- fantomi kad skinu i provjere igru, sami rade deaktivaciju, da se ustedi onaj "deactivate all", s obzirom da je moguc svako pola godine

EDIT:

- ili u stvari fantomi bas to ne smiju napravit da bi sve skupa radilo ? tj mora se preko ice "deactivate all"
« Zadnja izmjena: Kolovoz 27, 2013, 03:37:35 poslijepodne sasaa »