Korisničko Ime: Lozinka:

Autor Tema: Internet Speed Test  (Posjeta: 37312 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mudri14

• Administrator
  • *
  • Total likes: 184
  • COYG Thierry Henry 14
  • VP Pozicija: ST/Any
Odg: Internet Speed Test
« Odgovori #45 : Studeni 24, 2014, 06:44:08 poslijepodne »
Mudri, koliko te oderu tamo za takvu brzinu interneta?

uz televiziju,telefon i nekoliko paketa za programe 300kn negdje

Offline Mihael

« Odgovori #46 : Studeni 25, 2014, 09:11:48 poslijepodne »
Nisam ni znao sta je brzi internet dok nisam odselio u Njemacku. :D
mi u HR necemo znat jos neko vrijeme, izuzev Zagreba :(
¯\_(ツ)_/¯

Offline BlueHell...

• Administrator
  • *
  • Total likes: 539
  • One Team - One Mission
    • FIFA-eXpert
  • Manager: Olympique Lyonnais
« Odgovori #47 : Siječanj 20, 2015, 10:53:37 poslijepodne »
Jel uzeo tko od vas VDSL? Ako je, kakva su iskustva?

Za one koji ne znaju o čemu se radi:
Citat:
VDSL usluga namijenjena je svim privatnim i poslovnim korisnicima kojima je potrebna brza internetska veza, a nije im dostupna postojeća optička infrastruktura. Krajnji korisnik ne mora bušiti zidove, mijenjati postojeću telefonsku žicu ili dodavati nove već jednostavno na svojoj lokaciji zamijeni postojeći ADSL modem novim VDSL modemom. Većina takvih modema koje nude telekom operateri na hrvatskom tržištu podržava brzine i do 300 Mbps, no najviše što u ovom trenutku možete dobiti je sjajnih 50 Mbps u downloadu i 15 Mbps za upload, koliko trenutačno nudi H1 telekom.

VDSL usluga može se dobiti samo za internet, ali i u kombinaciji s televizijom ili fiksnim telefonom. Većina operatera neće vam dodatno naplatiti prelazak s ADSL na VDSL uslugu, što znači da možete dobiti znatno veće brzine po istoj cijeni. Osnovni problem i kod ove usluge je dostupnost. Naime, ako ste previše udaljeni od centrale, ova vam usluga neće biti dostupna. Trenutačno su njome “pokriveni” samo veći gradovi.

Offline Mudri14

• Administrator
  • *
  • Total likes: 184
  • COYG Thierry Henry 14
  • VP Pozicija: ST/Any
« Odgovori #48 : Siječanj 20, 2015, 11:41:16 poslijepodne »
Prvi put cujem za to,a ionako cekam da mi se omoguci optika od Amisa pa me drugo previse i ne zanima

Offline Torla

« Odgovori #49 : Siječanj 21, 2015, 12:19:05 prijepodne »
Nisam niti ja čuo, no mislim da u mojoj zabiti nema šanse  da trenutno to funkcionira...

Ali svakako pohvala , idemo i mi ka EU po tom pitanju.... za jedno 5-10 godina smo tamo...hehehehhe
PSN ID: Torla1982

ONLINE: Rainbow Six: Siege ; Battlefield 1

OFFLINE:

Offline BlueHell...

• Administrator
  • *
  • One Team - One Mission
    • FIFA-eXpert
« Odgovori #50 : Siječanj 21, 2015, 09:13:33 poslijepodne »
Evo citat s BUGa, čovjek radi u T-com službi za korisnike. Naravno da su nastali problemi...

Citat:
Pozdrav

Evo sada sam malo čitao zadnjih 5 stranica inače radim u SZK od t-coma, slučajno mi iskočila ova tema
pa sam došo malo pomoći i prosuti informacija iz prve ruke ako nekog nešto zanima samo nek pita mogu i u sustavu provjerit sve
Dakle da razjasnimo

VDSL: Mogućnost  Vdsl profila ima večina naših dslam-a uvjet za korisnika je da je njegova parica udaljena max 1000-1500 m od centrale
stim da u obzir uzmite recimo max 1000 metara da bi bilo sve glatko
Trenutno su sve Turbo opcije stopirane do daljnjega
najveći su problemi administracijski a ne tehnićki, bilo je problema sa prolaskom samih zahtjeva i realizacijom
krajnji rok zavraćanje opcija se nezna ali komunikacija s viših agenata ide da će biti krajem mjeseca

što se tiće optike
zahtjevi koji se ne realiziraju duži rok obično su nedovršene instalacije u zgradama gdje se čeka više korisnika da se to odjednom riješi neće za njih 2 tako da jedino ako možete skupit 5-10 susjeda popisat brojeve i to slat u t com onda su velike šanse za realizaciju

što se tiče najboljih usluga
trenutno je xperia m2 u tarifi plan za surfanje m koja je do 110 kn uređaj 18 kuna jednokratno (ni sami nevjerujemo kako jeftino)
max obitelj je super stvar spojit max fixsne pakete (minimum mora bit max2L) i mobilne pretplate na računu se štedi a dobre tarife u prosjeku dođu do 100 kuna po osobi ako imate 2 člana naprimjer i dobivate samsung galaxy tab 10,1 lte za 18 kn a vrijedi okoo(2500-3000kn)

ako ima pitanja samo pitajte

A ovo je od 27.12.2014. Kako se to kreće kod naših operatera, naravno neki nemaju izbor osim T-coma...

Citat:
U Iskonu surfajte najpovoljnije
Iskon trenutačno nudi VDSL DUO i TRIO pakete s 20 i 30 Mbps downloada i 5 Mbps uploada. Najpovoljniji DUO paket stoji 179,99 kn, a uključuje internet brzine 20 Mbps i fiksni telefon s 1500 besplatnih minuta prema nacionalnim fiksnim telefonima. Paket s internetom brzine 30 Mbps i TV Start paketom s oko 60 kanala stoji 259,99 kn.

H1 telekom ima najbrži VDSL
VDSL2 pakete nude putem vlastite infrastrukture u 20-ak gradova. Osnovnu brzinu paketa od 20/2 Mbps uz doplatu moguće je povećati na 30/10, odnosno do čak 50/15 Mbps. Osnovni paket + turboNET 20 stoji 199 kn, TV + turboNET 20 dobit ćete za 249 kn, a sve tri usluge kreću od 269 kn. Trenutačno u ponudi imaju i mnoge akcije.

Ista cijena za ADSL, VDSL i optiku u HT-u
Iako im je u prvom planu optika, nude i VDSL. U HT-u kažu kako svojom cjenovnom politikom žele korisnicima omogućiti uvijek najveću moguću brzinu, ovisno o tome gdje se korisnik nalazi, pa tako u ponudi imaju jednake cijene paketa na ADSL/VDSL tehnologiji i optičkoj tehnologiji. Brzine pristupa internetu na ADSL/VDSL tehnologiji su im od 4 do 20 Mbps.

Vip i Optima zaostaju za ostalima
U Vipovoj korisničkoj službi kažu kako je cijena ADSL i VDSL usluge ista, a VDSL modem dobit ćete ako ste odabrali veći paket brzine, uz uvjet da je on dostupan na vašoj lokaciji. Telefon u paketu s internetom brzine 20/2 Mbps stoji 289 kn. Optima Telekom trenutačno ne nudi VDSL, no takve će pakete uskoro imati u ponudi s brzinama do 40/4 Mbps. 

Offline Torla

« Odgovori #51 : Siječanj 22, 2015, 08:35:29 prijepodne »
Hvala na informaciji, Blue !!!   zivio
PSN ID: Torla1982

ONLINE: Rainbow Six: Siege ; Battlefield 1

OFFLINE:

Offline MateyoSpurs

• *
  • Total likes: 64
  • PRO Klub: FeX BAP Team
  • VP Pozicija: LW
« Odgovori #52 : Travanj 10, 2015, 02:17:57 poslijepodne »

Uskoro pičim na onaj od 50 megabita :D

@BlueHell... Jesi jos napredovao ili?  :D

Offline Radovan91

« Odgovori #53 : Travanj 11, 2015, 12:57:46 poslijepodne »

Ovo ja koristim, i zadovoljan sam. Mislim da nema potrebe za brzim, a i cena je ok, sa kablovskom tv oko 25e.

Offline BlueHell...

• Administrator
  • *
  • One Team - One Mission
    • FIFA-eXpert
« Odgovori #54 : Lipanj 07, 2015, 09:40:42 poslijepodne »
Nakon udara groma i prženja Siemens Gigaset-a dobio neki "moderni" router koji nemože podići brzinu iznad 2,2 MB

Užas...

Morat ću opet zvati Tscum da vidim jel će to sredit ili nek daju nesto bolje, ovo je uzas...

Inace, radi se o Speedport W724V Routeru

Offline mamutarka

« Odgovori #55 : Lipanj 08, 2015, 02:59:21 prijepodne »
Si siguran da je do rutera? To je najnoviji iz dojče telekoma, i hvale ga, nekako sumnjam da je do njega

Offline BlueHell...

• Administrator
  • *
  • One Team - One Mission
    • FIFA-eXpert
« Odgovori #56 : Lipanj 08, 2015, 10:04:20 prijepodne »
Evo zvali iz Tcom i ispada kako su mi na kraju pustili samo do 2mb brzinu (umjesto do 4)... sad je to proradilo:

Sad sam odmah trazio 2 mjeseca promo brzine do 10MB, da vidim kako ce to funkcionirati, ako bude dobro onda cu si to uzeti...
Htio sam VDSL, tu sam nekih 900-1000 metara od centrale i kazu da nemogu jos to dobiti... jebiga...

Ima tko od Vas VDSL?

@mamutarka
Novi je router, stvarno ima malo napisao o njemu na netu, a do sad i nisam bas nesto dobr procitao o njemu...
Koliko sam shvatio doista je potpuna novost na nasem trzistu (TAIWAN prozvodnja), ali radi se o ruterima koji su za klasu lošiji od onih koji se daju u Njemačkoj (dakle to nisu isti routeri koje oni tamo dijele, već je ovo neki polu škart).

Veliki minus je i užasan domet WIFI signala

Offline mamutarka

« Odgovori #57 : Lipanj 08, 2015, 10:40:13 prijepodne »
tu sam čitao o njemu http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=270478

ja svoj SX763 nedam ni za što :D

Offline BlueHell...

• Administrator
  • *
  • One Team - One Mission
    • FIFA-eXpert
« Odgovori #58 : Lipanj 08, 2015, 10:42:46 prijepodne »
SX je zakon, nebi ga ni ja mjenjao da ga nije grom sredio :)

BTW
Ovaj novi router košta 1 200kn  :huh:

Offline mamutarka

« Odgovori #59 : Lipanj 08, 2015, 11:00:14 prijepodne »
ma di je ta cijena