Korisničko Ime: Lozinka:

Autor Tema: Ballon d'Or  (Posjeta: 10320 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BlueHell...

• Administrator
  • *
  • Total likes: 539
  • One Team - One Mission
    • FIFA-eXpert
  • Manager: Olympique Lyonnais
Ballon d'Or
« : Prosinac 03, 2014, 11:56:00 poslijepodne »
Tko osvaja Ballon d'Or 2014?

Tri su kandidata: Cristiano Ronaldo, Leo Messi i Manuel Neuer.

Po kladionicama, ali i po mišljenju većine stručnjaka, Cristiano Ronaldo je glavni favorit.

Offline dario

Odg: Ballon d'Or
« Odgovori #1 : Prosinac 04, 2014, 12:21:53 prijepodne »
Ronaldo je osvojio ligu prvaka, Neuer svjetsko prvenstvo, a za messija ne znam ni zašto se tu nalazi. S obzirom da se radi o fifinoj nagradi ne bi me iznenadilo da je pokupi baš neuer, s obzirom da je svjetsko prvenstvo "njihovo" natjecanje. U svakom slučaju bit će tijesno, tko god dobije zaslužio je. Osim messija.

Offline MateyoSpurs

• *
  • Total likes: 64
  • PRO Klub: FeX BAP Team
  • VP Pozicija: LW
« Odgovori #2 : Prosinac 04, 2014, 01:03:32 prijepodne »
Teška odluka, gusto je između sve trojice, ali mislim da ipak Ronaldo ima malu prednost

Btw, Dario kako možeš reći što Messi radi među najbolja tri?
Zar je 41 postignut pogodak u 46 službenih utakmica prošle sezone i 16 asistencija u isto toliko utakmica, 4 gola i 1 asistencija na SP te finale istog malo da bi završio među najbolja tri?

Usporedi ga sa CR-om koji je zabio 51 gol u 47 utakmica sa 19 asistencija, 1 gol i 1 asistencija  na SP, ne prolazak skupine u konkurenciji  sa SAD-om i Ghanom

Offline Mudri14

• Administrator
  • *
  • Total likes: 184
  • COYG Thierry Henry 14
  • VP Pozicija: ST/Any
« Odgovori #3 : Prosinac 04, 2014, 01:30:25 prijepodne »
Svi znamo kako i zasto je Ronaldo odigrao SP kako je i odigrao,covjek je uz sve ozljede i zabrane doktora jer bi mogao zadobiti jos ozbiljniju ozljedu ipak igrao i pokusao pomoci Portugalu da ostvari sto bolji rezultat,al jbg nije to bio 100% Ronaldo. I jos da napomenem da je Messi nakon isto tako lagane grupe,zapravo jos i lakše grupe od Portugala potpuno nestao sa prvenstva i nije ga uopce bilo,vec su Higuain i Di Maria uskocili,te prolaz na penale.Po meni Messi kao sto i Dario kaze nema tu sta trazit,prakticki ga nigdje nije bilo kad je trebalo. Sad pred kraj godine je nesto digao formu i poklopili su mu se ovi rekordi i losa igra Ronalda protiv Liverpoola u LP.

mario123

• Gost
« Odgovori #4 : Prosinac 04, 2014, 08:53:59 prijepodne »
Neuer mora dobiti tu nagradu i bilo bi krajnje nekorektno da ju ne dobije uz dužno poštovanje Ronaldu i Messiu

Offline VincentMessi.

• *
  • Total likes: 29
  • brijac klasa (najbolji komentar) hahaha
  • PRO Klub: U MIROVINI!
  • VP Pozicija: ST
« Odgovori #5 : Prosinac 04, 2014, 10:06:04 prijepodne »
Hahahahahahaha ja ne vjerujem kakvo lizanje dupeta Ronalda, da je ovo za Oscara ovo bi odmah bilo rješeno.
Izvlacite se na ozljedu tijekom SP-a, sve što imam za reći na to je hahahahahahhaha
Imate li vi oči? Kako ne vidite da je Ronaldo tip igrača kao Alexis Sanchez - nema pojma ali zabija golove i svaka čast treba znat zabijat ali u Portugalu je prava slika njega tamo mu nema tko namjestiti gol jer nije to Real i onda se vidi zapravo kakav je on kurac od igrača. Ako pogledate njegove golove u Realu ili je to pospremanje na prazan gol ili penal ili gol iz kontre a svi znamo kakve kontre ima Real a neki drugi tip gola osim ova tri se jako rijetko vidi. U Portugalu kontri nema, penala rijetko kad jedino kad Ronaldo uspije nešto odglumiti a i nema mu nitko za nemjestiti gol. Dok s druge strane Messi jedini igrač koji čini Argentinu opasnom sve se odvija preko njega za svaku šansu je on zaslužan čovjek igra veznog krilo napad sve...
Kad ste vec spomenuli ozljede jedini razlog zašto Messi prošle godine nije osvojio je zato što sve skupa nije igrao barem pola godine i na kraju krajeva je izgubio samo za stotinjak glasova...
Ako Neuer osvoji ove godine, svaka čast!
I'll be back!

Offline VincentMessi.

• *
« Odgovori #6 : Prosinac 04, 2014, 10:15:32 prijepodne »
I da ova nagrada se daje za najboljeg igraca a ne za najstrijelca jer su to dvije razlicite stvari. I po tome Ronaldo ne zasluzuje ovu nagradu. Messi je vec dobio za naj igraca SP-a i to nesto znaci. Messi je kandidat zbog svojih igara a ne zbog golova koje zabija...Jer da se samo golovi gledaju Neuer ne bi tu imao sta traziti jer je golman...
I'll be back!

Offline MateyoSpurs

• *
« Odgovori #7 : Prosinac 04, 2014, 01:53:04 poslijepodne »
Svi znamo kako i zasto je Ronaldo odigrao SP kako je i odigrao,covjek je uz sve ozljede i zabrane doktora jer bi mogao zadobiti jos ozbiljniju ozljedu ipak igrao i pokusao pomoci Portugalu da ostvari sto bolji rezultat,al jbg nije to bio 100% Ronaldo. I jos da napomenem da je Messi nakon isto tako lagane grupe,zapravo jos i lakše grupe od Portugala potpuno nestao sa prvenstva i nije ga uopce bilo,vec su Higuain i Di Maria uskocili,te prolaz na penale.Po meni Messi kao sto i Dario kaze nema tu sta trazit,prakticki ga nigdje nije bilo kad je trebalo. Sad pred kraj godine je nesto digao formu i poklopili su mu se ovi rekordi i losa igra Ronalda protiv Liverpoola u LP.

Dobro je ti... Mr. Demantirao bi Boga

Offline Mudri14

• Administrator
  • *
  • COYG Thierry Henry 14
« Odgovori #8 : Prosinac 04, 2014, 02:09:35 poslijepodne »
Pa normalno da bum demantiral tako nesto,covjek je odigral 3 tekme u skupini protiv Irana,Bosne i Nigerije i nestal do kraja prvenstva,to je realnost.Sama nagrada za najboljeg igraca je docekana sa sprdnjom i svi su ismijali cijelu tu nagradu,jedino je Vincent uzeo sliku Messia i nagrade i zakljucao se u sobu. Imao si 11 njemackih igraca koji su prije zasluzili tu nagradu nego on i to igrom Vincent,a ne golovima.Mislim nogomet se igra za golove tako da je glupo uopce uzimat tvoje komentare za ozbiljno. I Neuer je tu jer iako je primio neznam koliko golova barem jos duplo ih je nevjerojatno obranio/sprijecio. Nit sam ja Ronaldo fan ili tu nesto radim za njega,ali ak se nekog uvijek gura zasluzeno i nezasluzeno to je Messi. I nemoju tu hejtat Alexisa jer je otisel iz Barcelone,frajer vuce Arsenal iz utakmice u utakmicu i pokazuje kako je medu najbolji (krilnim) napadacima.

Offline MateyoSpurs

• *
« Odgovori #9 : Prosinac 04, 2014, 04:04:17 poslijepodne »
Nisi fan Ronalda ali ocito hejtas Messija i tu je kraj price

Let's agree to disagree i tjt ;)

mario123

• Gost
« Odgovori #10 : Prosinac 04, 2014, 04:15:25 poslijepodne »
Imamo 1 glas za Messia u anketi ,who voted for him   :cheesy:

Offline Mudri14

• Administrator
  • *
  • COYG Thierry Henry 14
« Odgovori #11 : Prosinac 04, 2014, 04:40:09 poslijepodne »
Nisi fan Ronalda ali ocito hejtas Messija i tu je kraj price

Let's agree to disagree i tjt ;)

hejtam neobjektivnost u njegovom slucaju i ljude koji govore da je bio jeben na svjetskom i da je zasluzil nagradu za najboljeg igraca SP-a i jos par nagrada prije. Za ostale stvari nemam nikakvih problema jer uz Ronalda je jedini koji danas radi to sto radi najbolje na svijetu. I ti penali koji se stalno spominju,pucaju godisnje slican broj penala,al ovaj Messi ga nemoze i nemoze pogodit i onda se pocne pisat Penaldo itd.

Offline MateyoSpurs

• *
« Odgovori #12 : Prosinac 04, 2014, 04:46:14 poslijepodne »
Ja sam Glasao za Ronalda iako bi mi bilo draže da osvoji Neuer :)

Pa Mudri jesam li ja mozda rekao da Messi treba osvojit? Ili sam rekao da zaslužuje biti među tri najbolja?!

Offline VincentMessi.

• *
« Odgovori #13 : Prosinac 04, 2014, 04:50:49 poslijepodne »
Pa mozda zato sto je Ronaldo jebeni diver,glumac ili kako hoces...Vise od 60% tih penala simulira i zato je sramota za nogomet!
I'll be back!

Offline Mihael

« Odgovori #14 : Prosinac 05, 2014, 05:30:44 poslijepodne »
Jel Messi zasluzio biti medju trojicom najboljih? Naravno da je. Uopce je bespotrebno o tome raspravljati. Nekoliko godina unazad i vjerojatno jos nekoliko ubuduce zna se tko su dvojica najboljih, pitanje je samo tko ce biti treci u konkurenciji.

Pitanje za Mudrog: Smatras li da bi Argentina bez Messija dosla do finala? Sam je Argentinu proveo kroz skupinu. Napisao si da je 11 igraca Njemacke zasluzilo nagradu prije Messija i to igrom a ne golovima? Znaci, Messiju se gledaju samo golovi a njegov utjecaj na igru je beznacajan? On je taj koji je razigravao, organizirao a na kraju krajeva zabijao i asistirao. Kazes, uskocili su Higuain i Di Maria? Higuain jednim golom i Di Maria jednim golom na serviranu loptu Messia. Argentina bez Messia bi zavrsila svoj nastup vec u skupini. Messi je na tri utakmice proglasen igracem utakmice ali to ne mora znacit da je trebao dobit nagradu za najboljeg i tu se slazem s tobom, ja bi je dao Mulleru koji je jako podcijenjen igrac.

Spominje se ozlijeda Ronalda ali ne spominje se povracanje Messia. Covjek je dobar dio prosle sezone povracao na treninzima i utakmicama. Povrati pa par minuta kasnije zabije gol, s klupe mu daju tabletu on popije i igra se dalje.

Sto se tice CR7, vjerojatno ce osvojit nagradu i to zasluzeno. Imao je dobru sezonu, momcadski i individualno. Osvojena La Decima, Kup Španjolske, UEFA Super Kup, 17 golova u LP, fantastican pocetak nove sezone...jedini minus je SP
« Zadnja izmjena: Prosinac 05, 2014, 05:33:41 poslijepodne Mihael »
¯\_(ツ)_/¯