Korisničko Ime: Lozinka:

Autor Tema: FIFA 16 - WishList  (Posjeta: 31877 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BlueHell...

• Administrator
  • *
  • Total likes: 539
  • One Team - One Mission
    • FIFA-eXpert
  • Manager: Olympique Lyonnais
FIFA 16 - WishList
« : Ožujak 18, 2015, 01:57:42 poslijepodne »

Još nekoliko mjeseci dijeli nas od izlaska FIFE 16. Uvijek je dobro čuti mišljenje igrača o tome kako bi željeli da izgleda njihova omiljena igra.

Što bi vi uveli u FIFU 16? Što bi izbacili? Koje promjene su potrebne u gameplayu? Što nedostaje Career Modeu? Pišite sve ideje kako i na koji način poboljšati slijedeću verziju igre,a mi Vama donosnimo popis nekoliko stvari o kojima se "bruji" po raznimm forumima kao najučestalije spominjanim željama za FIFU 16.

Ubacivanje mlađih kategorija
Dakle najčešća želja igrača FIFE koja se na internetu spominje je ubacivanje U21 i U17 ekipa i igrača u FIFU16 ,  a želja im je i da ti igrači i ekipe budu dostupni i u FUT-u. Osobno nisam baš optimistićan da će ova želja biti ispunjena.

Ženski nogomet

Da, ubacivanje ženskog nogometa je na drugom mjestu FIFA fanova za FIFU 16 , Ženski nogomet je među brzorastućim sportovima , pa fanovi misle kako je vrijeme da dobije i svoje mjesto u FIFA igri.

Gradnja Stadiona

Na trećem mjestu želja nalazi se Gradnja Stadiona. Dakle fanovi žele da im se omogući da sami grade stadione po vlastitoj želji i ubacuju ih u igru. Ova želja navodno se spominje još od 2008 godine kad se prvi puta javila... ako od tada nisu reagirali, čisto sumnjamo kako ćemo ovo doživjeti i u FIFI16

Razmjena dresova

Razmjena dresova na kraju utakmice doprinjela bi realnosti igre, a sa druge strane  ne čini se kao prezahtjevan posao za majstore iz EA-a

Sprej za obilježavanje

FIFA 15 uvela je Gol line tehnologiju, pa nema razloga da u FIFI 16 ne vidimo sudce kako koriste ovaj sprej za obilježavanje mjesta sa kojeg sa izvodi slobodni udarac.

Vaše ideje?

@marko_kolak @Neven88 @rogdogg @vedran1507 @nhuljak @Real Dortmund  @loza0709  @juky27 @koki9594 @rup12 @aaalennn  @MateyoSpurs @mamutarka @vedro_livno @Mihael @NermaLFC @mario123 @thejoker @Bogic @Damche1 @Radovan91 @saleZz @AeroExtrem @bicbac  @danijel206 @torca93 @CroPlaymaker @VincentMessi. @Al Bundy @Raptileos  @suppa @dfruk @KodakLV9 @dario @Mudri14 @veki919 @CR77 @vinko_22 @kezaudbas @Noody1950 @Selkobosanac13 @Torla @stipe3568 @neymarck @Brunki @toni91kz @Kroatische Legion  @hanteed24
« Zadnja izmjena: Ožujak 18, 2015, 02:00:57 poslijepodne BlueHell... »

Offline hanteed24

• *
  • Total likes: 35
  • mcfc for love not glory!!!!
  • VP Pozicija: lijevo od rezervnog golmana na klupi
Odg: FIFA 16 - WishList
« Odgovori #1 : Ožujak 18, 2015, 02:13:38 poslijepodne »
ja msm da ono sto mi zelimo oni nece staviti na 16ku
YOU TOUGHT IT WAS YOURS,YOU TOUGHT IT WAS YOURS,YOU STARTED SINGING THEN SERGIO SCORED
''CAUSE BABY I COULD BUILD A CASTLE OUT OF ALL THE BRICKS THEY THREW AT ME''

mario123

• Gost
« Odgovori #2 : Ožujak 18, 2015, 02:19:03 poslijepodne »
Ja odbijam dati svoj komentar jer me Bluehell nije tagirao :laugh:

Offline danijel206

• Administrator
  • *
  • Total likes: 247
  • PRO Klub: FeX BAP Team
  • VP Pozicija: ST
  • Manager: PSG
« Odgovori #3 : Ožujak 18, 2015, 04:43:13 poslijepodne »
Prije svega treba usavršiti, čak i ne usavršiti nego popraviti gameplay, što je po meni apsolutni prioritet. Ostale stvari koje se spominju gore su samo bonus, nikako glavna stvar. Napomenuo sam popraviti gameplay jer je EA napravio korak unazad prelsakom s FIFE 14 na 15, jer je gameplay na 14-ici bio puno bolji i trebalo ga je samo malo izgladiti. Ponajviše mislim na katastrofalne golmane koji primaju golove u bliži kut ili iznad glave. Izlasci s gola su jako često besmisleni i loše odrađeni, sveukupno gledajući na golmanima ne mogu naći niti jednu pozitivnu stranu. Brzinu igre bi također trebalo malo smanjiti i time pridodati realnosti i težini stvaranja dobrih akcija. Od atributa igrača Pace previše dolazi do izražaja i sasvim prosječni igrači koji su u biti samo jako brzi su OP. To bi bili najbitnije stvari i već sa time bih bio jako zadovoljniji. Dodavanje mladih ekipa bi bila fora iako bi rijetko tko igrao s tim ekipama... Iako me licence nisu nikad previše smetale lagano se navikavam na njih i volio bih da se vrati brazilska liga. LP i EL znam da se 100 posto neće ubaciti zbog ekskluzivnih prava KONAMI-a (sad EA zna kako je njima svih ovih godina spaljeni). FUT bi isto trebao u laganu preobrazbu, pogotovo što im je to glavni adut. Tu najviše mislim na to što u FUT-u nije isti gameplay kao u ostalim modeima (tu je još gori), a i bilo bi dobro da malo više ažuriraju nove igrače, dodaju pregled svih atributa igrača, možda i malo više drugačijih i zabavnijih online turnira. Ukratko je to to, naravno da bi me veselile i sitnice na kojima se diže realnost, ali bez do sad navedenoga nema govora o realnosti. Znam da su mogućnosti ovih next-gen konzola puno veće i zato bi bilo lijepo da nam se to i pokaže, da se napokon dobije produkt koji je stvarno vrijedan kupovine.

mario123

• Gost
« Odgovori #4 : Ožujak 18, 2015, 04:49:48 poslijepodne »
slazem se u potpunosti s navedenim sve kaj treba je staviti fifu 14 u konzolu sad i ostali bi u cudu kolko je sam gameplay kvalitetniji

Offline CroPlaymaker

« Odgovori #5 : Ožujak 18, 2015, 05:13:16 poslijepodne »
Ima puno toga za izmjenit i za pobosljat.

- GAMEPLAY: Jedan od problema FIFE 15 je sto obrana i vezna linija stoje predaleko jedni od drugih, obrana stoji na 16m, a veza je oko kruga centra i zato je nastao problem sa  izravnim kretanjem sa centra. Razlika izmedu obrane i veze ne smije biti vise od 10-15 metara ovako nece biti rupa izmedu obrane i veze i nece se sa jednim dodavanjem izbacit citava veza i onda ici na 1-1 sa staticnim stoperom i jednim okretom ga izbaciti.
- Ne znam dali iz dev. Iz EA ikada gledaju utakmice ali me zivcira kada mi napadac dode izvest out umjesto da to prepusti beku/veznom koji to i inace izvode (pogotovo kada igram sam jednim napadacem).
- Dodavanje u petu? cesto mi se dogodi da kada idem dodat (:triangle18x18bbuih:) igracu u prostor da ga ovaj pogodi u petu.
- Cesto padanje, nekada utk. izgleda poput WWE. Ima toliko padanja po terenu da je to sad vec postao problem, idem igracu oduzet loptu i ovaj padne, ima situaacija gdje se moji suigraci zabiju te otvore prostor protivniku.
- AI opcenito je glupav i brojne situacije to dokazuju: kada npr. je lopta na krilu i bek utrcava zabije se u krilo i oba padnu  :rolleyes: ili kada moji igraci blokiraju moje udarce prema golu jer su staticni, kada idu pucati i zamahnu nogon i promase loptu i naravno padnu, kada preeedugo leze na podu nakon udarca, nakon sta pogode okvir a lopta mu se vraca u nogo ali on se mora uhvatit za glavu jer ipak je to vaznije.
- Korneri. U FIFI 15 je teze zabit gol a tu je i jos nesto. Golman previse lako hvaca loptu, ulijecu u najvecu guzvu nebi da se 3-4 igraca se bore za loptu a ne njih 6-7, kada pozivas igraca da dode na kratki korner dode ti stoper ili napadac umjesto veznog ili beka, kada se lopta izbije van 16-terca uvijek ali uvijek dode do njihovog napadaca a obrambeni stoje 10m od njega.
- Cutscene su preduge i nepotrebne pogotovo ona gdje daje karton a nju ne mozes prekinut rade neka vrate catscene kada se odvija zamjena. Nema crte koja oznacava zalede!
- Premalo je Body Modela dosta igraca (u nizim ligama vecinom) ima iste ili slicne fizicke karakteristike npr. A. Akinfeva uopce ne ostavlja dojam da se radi o najjacem igracu na svijetu.
- Povlacenje za dresove dobra ideja lose napravljena, ako malo vise ga povuce mozes vidit da ispod dresa nema nicega nego li goli zrak.

CAREER MODE: Sve je dosadnij, nema dinamike, zanimljivosti nicega.
- Od FIFE 14 i uvodenje GSN nema veceg pomaka. Manager je postao dosadan
- Previse je lako sastavit dobru momcad pogotovo ako kreces igrat sa 5*
- Treba ukinuti dovodenje igraca 6 mjeseci prije isteka ugovora sljedece sezone besplatno jer je nerealno da bi Chelsea pustio Hazarda free ili Barca Neymara.
- Presice su uzasne i njihov tekst je star vise od 3 god. neka se ugledaju na 2K i njihov NBA kako to radi gdje su presice odmah nakon utk. i gdje ti novinari postavljaju pitanja.
- Nikako na zelenu granu sa transferima. Transferi se odvijaju kako se u stvarnom svijetu spekulira i to je lose jer su predvidljive. Ima svakakvih transfera npr. Kada Chelsea kupi Neurera, a onda Bayern njima uzme Couortoua ili ja uzmem Lewandovskog za 30miljuna € i sljedece sezone ga kupi PSG za 78miljuna da bi nakon 2 sezone u parizu se vratio u Bayern. Onda Deadline day je lose napravljen u zadnjih 10 sati se potrosi izmedu 150-200miljuna vise nego predhodna 2 mjeseca.
- Player Growth System svake godine ga mjenjaju i opet ne uspiju, barem su usporili stagnaciju starijih od 30 god.
- Uvest U-21 ligu i prave igrace akademske igrace klubova a ovim nizim klubovima dati random U21 igrace i ukinut scoute koji odlaze po zemljama i nude skartove koji se zovu tipa Luka Pletikosa ili Danijel Lovren
- Kada momcad igra lose da bude manje ljudi na stadionima
- Igraci i njihove zelje tipa zelim vecu placu pa odbije potpisat ugovor onda se predomisle bolje da uvedu osobine kao u NBA npr. koliko je vjeran klubu, jeli mu vazan novac ili obitelj i tako.
- Da se dobijaju spoznorske ugovore kao u doba PS2 .
- Da klubovi mogu uci u minus, da i drugi treneri dobijaju otkaz,
- Mogucnost uzimanje trenera za golmane, obranu itd. (kao i na PS2)
- Tatkicke analize prije utk.

OSTALO
- Pruzit ostalim ligama tretman kao i Premiershipu.
- Vratit hrvatsku
- Bolji soundtrax
- Dizajn dresova kao i njihov font koji se razvlaci daleko je to od nex-gena
- Dovest FIWC
/esportsnatoc

Offline BlueHell...

• Administrator
  • *
  • One Team - One Mission
    • FIFA-eXpert
« Odgovori #6 : Ožujak 18, 2015, 07:01:50 poslijepodne »
+1 za @CroPlaymaker   i  @danijel206

FIFA godišnje ima patcheve koji totalno izmjene igru, tako da mi godišnje igramo jedno 3 različite igre i onda nam dođe FIFA 16.

Ja se slažem sa svim stvarima koje ste napisali i ima ih i još koje onako vidim dok igram , ali kad ih trebam napisati onda "ispare" iz glave  :shocked:

Offline Torla

« Odgovori #7 : Ožujak 18, 2015, 08:17:54 poslijepodne »
Ja odbijam dati svoj komentar jer me Bluehell nije tagirao :laugh:

Nije ni mene... tj krivo me je tagirao..hahahah

Po meni je bolje da preskoče 16 i tek 2017 izdaju novu igru... da imaju malo više vremena za doradu igre

To bi nama trebalo
PSN ID: Torla1982

ONLINE: Rainbow Six: Siege ; Battlefield 1

OFFLINE:

Offline Mihael

« Odgovori #8 : Ožujak 18, 2015, 08:30:21 poslijepodne »
@sasaa je imao dobru ideju u prošlogodišnjoj ovakvoj temi, penali kao online mod.

@danijel206 slažem se s tobom da je FIFA 15 po pitanju gameplaya korak unazad u odnosu na FIFU 14. Išao nedavno na nekakav turnir, igrala se FIFA 14, puno bolja igra od ove koju sad igramo. To je gameplay kojeg su se trebali držati i samo ga dodatno ispolirati, imali bi fenomenalan nogomet.

AI u FIFI 15 ponekad je toliko glup da to nisu istine, od totalno krivih postavljanja, zabijanja jednih u druge, promašenih lopti, ma nema smisla nabrajati. Obranu popravit jer se igrači često ponašaju kao da su posvađani, izgledaju poput Šimunovića i Sigalia protiv RBSa. Prečesto ostaje previše praznog prostora između stopera. 'Park the bus' koliko je uopće učinkovit? Skoro pa ništa! 'Ultra Attacking' mora biti agresivniji, pogotovo napadači i krilni igrači. Sad se događa da 2-3 igrača ostaju odsječeni od momčadi i igraju protiv 6-7 protivničkih igrača. Umjesto da cijela momčad vrši pritisak njih nekoliko statira.

Golmani? Totalna pogreška, toliko su loše odrađeni da ne znam šta bi rekao na to.

Kontrole moraju brže odgovarati na komande. Postoji veliki delay i igrači jako često odgovore tek nakon 2 ili 3 pritiska a u većini slučajeva to je već prekasno.

Ponekad kamera ne prati loptu i izgubiš je iz vidokruga.

Suđenje je na razini Matea Beusana. Nek se odluče, ruka postoji ili ne? Ruke frcaju na sve strane, blokiraju se udarci u 16m a ne sudi se ništa. Crveni kartoni i penali se dodjeljuju za ništa, za stvari koje veze nemaju s prekršajem, čak ti bude neugodno i zabit gol iz takvih situacija.

Riješit 45 i 90min, previše golova u tom razdoblju pada da bi bilo slučajno. Ako ne ide iz igre bit ćeš nagrađen nepostojećim penalom ili slobodnjakom koji nije ništa teži za zabit od penala.

A dosta toga je @CroPlaymaker napisao već.
¯\_(ツ)_/¯

Offline vedro_livno

• Projekt clanovi
  • *
  • Total likes: 192
  • PRO Klub: Balkan Brothers
  • VP Pozicija: Any/Cf/Cam/ST
  • Manager: FC Barcelona
« Odgovori #9 : Ožujak 19, 2015, 01:11:35 prijepodne »
a jeste se raspisali,nema se sta vise rec,od ovoga stvarno,penali i slobodnjaci namjesteni,a tek korneri odmah vidis kad dosud ikorner koji nije bio da iz ubacaja ide gol,jucer sam tako igro utakmicu,pritisno krug i kocku i gledo na kompjuter a fernandinho skocio i zabio gol,dok ja nisam ni gledao kako je nabacio,ne znam zasto hvalite fifu 14,ona je tek bila ocajna,toliko handicapa i scriptinga da se jednostavno nekad nije moglo igrat,benteke bi pretrcao sve igrace i nisi mu mogo prnut,imo sam ekipu messi,robben,ribery,itd...toliko su bili retardirani da se nije moglo igrat sa njima,pa ne bi htjeli trcat,bolje bi zabijali golove neki jako jeftini igraci,sto nije takav slucaj na ovoj Fifa 15,handicap je blazi,samo kad neka ekipa treba pobjedit,pobjedit ce to je tako iritantno,kad su dvije ekipe podjednake,ili se jedna samo brani,fifa 12 je bila najbolja po tim nekakvim kretanjima igraca barem meni,ali 15 mi je najdraza jer uvode nove stvari,nadam se da ce sa fifom 16 poboljsati dodavanja u for,da nece lopta otic pet kilometara ispred,odnosno u publiku kako su krenuli,ne realno je kako igrac poput inieste koji bi trebao biti najbolji passer na igri,napravi katastrofalna dodavanja,dok recimo mangala ubaci iz kornera za gol,ali bale nekad nece...Trebalo bi srediti cijene u ultimate teamu da ne budu tolike razlike izmedju igraca,glupo je da mozes imat koga god hoces,neka povecaju cijene ovih visoko rangiranih(Persie,Falcao,Iniesta...)i smanje ovih nekih nisko rangiranih po ocjeni,da ne budu tolike razlike.Netko je spominjao career,slazem se katastrasno!!IGram sa interom drugu sezonu i vec imam aguera,neymara,alabu,teveza i dosta dobrih igraca,prelako se dolazi do igraca,a ako ne potrosis pare koje imas za tu godinu,iducu ti ih uzmu,sto nema nikakvog smisla.Jako je glupo sto na igrici postoje 3 razlicita gameplaya,jedan za offline,jedan za online seasons i jedan za fut.
Bilo bi interesantno kad bi igrac na futu imao odredjenu cijenu i onda ga ti mozes stavit gdje hoces,ali da na svakoj poziciji ima drugaciji rating,evo to je jedna stvar iz pesa koja mi se definitivno svidja,samo sto su na pesu uzasni i ne realni ratinzi kao i cijela igra.Nadam se da ce smanjit odbijanja lopte,realno jest da igrac kad stopa loptu da malo uspori,ali da kad se okrene u nekom smjeru bude toliko spor to mi ne ide u glavu.Poboljsavaju travu,koga briga za travu,daj onda napravite i dlake igracima i kad ste krenuli sa ramenima,dajte svakog posebno onda sredite,tek kad je izasla igra,svi su imali ista ramena.NEtko je spominjao i golmane,pa dodje mi da se ranim kad primi gol sa 30 metara,nece da se baci uopce,ali ce branit jedan na jedan nemoguce,a pogotovo onaj bug u igri koji ste svi vjerovatno osjetili kad ides jedan na jedan,golman izadje malo i ti ga samo pretrcis i gol,to mozes napravit sa piqueom i zabit gol,jako jako glupo!,a u fifi 14 je golman bio prebrutalan 1 na 1,nije ga se moglo proc,trebalo bi nac neku sredinu...

ja bih volio i da se poradi malo na pucanju,tijekom practice arene mozes kontrolirati svaki sut,ali u igri iz daleka ne mozes
jeli se vama cini da nam fale legende na futu,valjda ce i sony se potrudit da ih dobijemo...
« Zadnja izmjena: Ožujak 19, 2015, 11:52:19 poslijepodne vedro_livno »
V.LJ.

Offline loza0709

• *
  • Total likes: 7
  • BOG,HRVATI I POKER APARATI
  • Origin ID: loza0709
« Odgovori #10 : Ožujak 20, 2015, 11:56:36 prijepodne »
Glupe golmane popravit i to je to

mario123

• Gost
« Odgovori #11 : Ožujak 20, 2015, 12:07:31 poslijepodne »
Loza nije zahtjevna osoba :D

Iskreno moje mišljenje je da su Golmani ove godine najmanji problem u Fifi ;)

Offline kezaudbas

« Odgovori #12 : Ožujak 20, 2015, 05:50:05 poslijepodne »
Nisam ljudi čito sve komentare pa oprostite ako koga ponovim. Moram ponovi ko i svi hebeni golmani. Alli ima jedan problem koji se provlači godinama KAD PREBACUJEM NA BRANIČA ON KO MUTAV KRENE PREMA CENTRU
good,better,GOD,CHUCK NORRIS,CLIFF BURTON

Offline hanteed24

• *
  • Total likes: 35
  • mcfc for love not glory!!!!
  • VP Pozicija: lijevo od rezervnog golmana na klupi
« Odgovori #13 : Ožujak 20, 2015, 05:58:14 poslijepodne »
Nisam ljudi čito sve komentare pa oprostite ako koga ponovim. Moram ponovi ko i svi hebeni golmani. Alli ima jedan problem koji se provlači godinama KAD PREBACUJEM NA BRANIČA ON KO MUTAV KRENE PREMA CENTRU
nisam bas dobro shvatio ali na pocetku 13ke sam imao slican problem ali poslije je sve bilo uredu i nemam problema sa time
YOU TOUGHT IT WAS YOURS,YOU TOUGHT IT WAS YOURS,YOU STARTED SINGING THEN SERGIO SCORED
''CAUSE BABY I COULD BUILD A CASTLE OUT OF ALL THE BRICKS THEY THREW AT ME''

Offline BlueHell...

• Administrator
  • *
  • One Team - One Mission
    • FIFA-eXpert
« Odgovori #14 : Ožujak 20, 2015, 08:48:58 poslijepodne »
.... Nakon čega budeš odmah 5 metara u zaostatku za napadačem....