Korisničko Ime: Lozinka:

Autor Tema: FIFA vs PES  (Posjeta: 6477 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BlueHell...

• Administrator
  • *
  • Total likes: 539
  • One Team - One Mission
    • FIFA-eXpert
  • Manager: Olympique Lyonnais
FIFA vs PES
« : Lipanj 24, 2015, 05:51:41 poslijepodne »
Odmah u startu da razjasnimo, ovo nije topic za razna fanboy izdrkavanja i sl. već za argumntiranu raspravu u granicama normale i bez vrijeđanja.

Također, ne mora se odnositi na FIFA-u 16 i PES 2016 već općenito na bitku koju KONAMI i EA vode godinama unazad. Kvalitetnih nogometnih naslova nema puno, točnije ima ih samo dva (ako baš hoćete tri, FIFA Street koja izađe svakih nekoliko godina) za razliku od zlatnog doba kada smo imali FIFA, PES (ISS), TIF (This is Football), David Beckham Soccer, Balkan Soccer i još mnoštvo drugih, te si doslovno mogao birati s osmjehom na licu dok je trenutna situacija potpuno drugačija, što znači da smo osuđeni na dva proizvoda od kojih se jedan već nekoliko godina bezuspješno pokušava vratiti na vrh a drugi je došao do određene razine kvalitete i nažalost nije ju znao zadržati.

Budimo iskreni, obje igre žele težiti realnosti ali kad pogledaš širu sliku i uvidiš probleme koje imaju jednostavno shvatiš da obje pate od velikog broja mana koje ih automatski svrstavaju u arkadni proizvod.

U kojem smjeru ide virtualni nogomet? Treba li težiti što većoj realnosti i na koji način? Što očekujete u budućnosti? Zadovoljni ste proizvodima koji nam se isporučuju zadnjih godina? Smatrate li da postoji studio koji se može suprotstaviti KONAMI-u i EA-u i isporučiti bolji nogomet? Koji nogomet držite za najbolji do sada?

Osobno smatram da smo zakinuti za jedan pravi kvalitetni nogometni naslov ali što očekivati kad nam igru rade Japanci i Kanađani koji nogomet zovu SOCCER a sport u kojem većinu vremena nosiš loptu u ruci zovu FOOTBALL.

Kako vi vidite trenutno stanje stvari, koje su vaše želje? Nadam se da možemo pokrenut kvalitetnu raspravu.

Spoiler for Hiden:
@123Mateo @12th-Man @aaalennn @AC1973dc @Aca_SRB
@ackopopce @Aco @adihan1@ado123 @AeroExtrem
@alek977 @Al Bundy @Alen @alen177 @Alexsandar85
@Al_Bundy1988 @amadej @AnchorMan86 @antiljano27 @Antonio Kuhar
@arijan @A_Cro_KiD_Ivan @BalkanVuco @balkonkster88 @bambi
@BanicWorld @BaraProCro @BarcelonaFan710 @BarryBannan @Beogradjanin
@bicbac @billyamg @binamit @Birce94 @bish-46-
@blaugrana @Bogic @bojanic10redarmy @bokii2697 @bokelja
@bokisa75 @Boky_94 @Bourne @Boyan @Brača
@bracimone @BranceSerbia @Braveheart @brazda1950 @Brijac
@Brunki @bubamara64 @buby0706 @Bullseye @bundycro
@BvB_Etoo @C0p3Rnik @castro1911 @cek0 @cema6vz
@chevu @Chad1950 @chipsa @Chopy @chux84
@civic12 @cocacoladude @colione @Commandos @Cosa
@CowTipper7 @crazycro41 @CR7 @CR77 @CRO-BOY-PERICA
@cro-k @croatian007 @Cron @CroCHEF @CroGunner98
@CroPlaymaker @Crozilian @cro_2pac @cro_goco @Cro_gun86
@Cro_Gunner @Cro_Iso_Ri @CRO_yakuza @CRYPTO196 @Cyborg
@D4W1D97 @Daky02 @Damche1 @damir1982tg @damir1987
@damir__cro @DamjanSerbia @dana007 @dane @danex
@DangerouS @danijel206 @Darca-Mb @dario @Dario-bl
@Darksides @davidoff @davor91 @Death2Strike9 @DebeliGad
@deew_TATA @Deka14 @dela-delux @denis-kukurini @DenyDog
@deridin @desmond @Detonator @Dexteru @dexxa86
@deycekslo @dfruk @Didier11 @din021 @dinamovac
@dinho_10 @dinki69 @Dino_1307 @Dirk8987 @djani89
@djkowa @DjoleDC @dodoonn @domacc @domba_Os
@Domy_Killer @donfabio @dono @dorian @drazen
@dtoplek4 @dubo12345 @dude @DujicGK @DukiJebach
@du_zizou @DwimmReaper @dydodo @EdenHazard17 @edignolo
@edojo007 @el.principe @elex94 @EmHunter88 @emirovski
@Erko @Erkobass @Ermin @eZo @Fabe12
@fabregas33 @FactoryBH @fico1 @fifmaestro @fikus
@filip1204 @Fiume_Libera_18 @Fizzye @FleaZapp @Fliper
@Floki45 @Flyer11 @frankmirslayer @Frank_White @Funny10
@GabrielEga @GabrijelMarkic9999 @gabri_hr @Gale @GalebUbica
@gane_99 @gec666 @GehhNinjaX @gemi @gervinho13
@Gilee-- @gogi @gogi5777 @GokuRage10 @gooner
@GoS @Greyback_Ri @grga_9 @grigor94 @GrobarVU
@gunmetal @gunner @gus fring @hackulo223 @hajduk1911
@hajduk997 @hanteed24 @HarisRebro422 @HRCA69 @hrvoje
@IcemanBIH @ilovetorrents @index_bih @intruder @Invincible
@Ivan1223 @ivana153 @ivanmijic @Ivdza @Ivekbbb
@Iver1899 @jaga99 @Jeki @Joosip @jovan
@jukic11 @juky27 @Jura @jura95_cro @Jurepure32
@juresimurina @Jure_Hvar @Jurica24 @justyce @Jusuf34
@J_K-one @karlex7 @karlito1998 @karlito90 @karlov gospodar
@keno @keno92 @kentrex @kezaudbas @KingMessi11
@Kixo @kizoo @klada @Kluni? @kmica74
@knele90 @Knez Glupi @KodakLV9 @koki9594 @KoRa
@koza1950 @KraljSluga @KRESA @kreso1998 @kreso2009
@Kristijan997 @Kroatische Legion @kruncha @KS6 @kula12
@lalekataklizma @Lazadolf_SRB @Leader4 @leoljubenko @leomx3
@Lepi18 @LeskiRM  @Like2play95 @little_child @Ljubetic
@loza0709 @LUKA1950 @Lulic71 @macko7 @magiczuti
@MaliceCro @mamutarka @Manager @Manchester_United @Mandzo_Cro
@ManOfTheMatch141 @marac10 @marac14 @Marijan @Marin
@marinteo919 @mario knezevic @mario123 @Mario77 @marko7
@markoHD1 @MarkoZG1973 @markozugec @marko_kolak @marko_stankovic
@maroje1993 @mastaz314 @Master @matacubric @mataraHD7
@mate-23 @matej @mateo0308 @Mateo_Vlatkovic @MateyoSpurs
@matija123 @matija1311 @mato perkovic @mato010 @mcutic
@mehinho @MekRasa @menjo @mensur990 @merdan-lord
@meshich @mesi @meso @MickoCZBG @Mihael
@Mihic_Cro @mihovil1111 @Miki @Mikulic @mile_motika
@miodrag999 @miovrag @Mirketz @mirko_motika @Miroslav
@misa007 @mislavmaric7 @Montoya @morriskmica @Mortiis
@mozvatic79 @Mr.Nik7 @mrcina10 @mrkokicar @mrkvajunior
@MS20144 @msx_bullet_hr @Mudri14 @mukas83 @murga-lord
@Murinjo2 @muycin @nemogucamisija @Nenad421 @Nenad_87
@neo84 @NermaLFC @Neven88 @NeXes_hr @Nexus
@neymarck @nhuljak @Nikla_pro14 @NimirZvo @nnee860
@NokyTS @Noody1950 @novak91 @no_name983 @nzupet
@offline @ogota9 @okipro85 @old_dog_CRO @Oly
@One_X @orim0099 @orthodox @ostoja1989 @pastor
@pavusko @peki_cro @PergerCRO @Perica-Croat-88 @PES - Montenegro
@Petar @PETEJEKRALJ @Petko1 @peyo @Pezer
@Pho3nIxSRB @PiNk PaNtEr @pishla @pl100 @pote
@PraNNk @prcko_croatia @Proud-Bosnian @PunisherCRO91 @purg3r
@Radovan91 @rajhner @randic7 @Raptileos @Rawrgsl
@Rayden @Razer @Real Dortmund @ReBBaSRB @remeta051
@renatozela @reusck @rico_bellic @Riden @Rinjo
@Rob3rt @robert 81 @rogdogg @roko0903 @roksa21
@rokson @Roma13 @Ronan @RossoBlue @rossoner
@ROX765 @ruffi16 @Runner @rup12 @sale072
@saleZz @SaltyDog @SanchoPanzaa @Sanka @sasaa
@Saveznik @savoded @ScRezZ @sele69 @Selkobosanac13
@semirr1986 @senadin @serbia93-fr @serbianbajaa @SESAR_CROATIA
@shajaCRO @shushe1983 @SimeRossonero @SinterpBiH @skrba96
@SkyFall @slade @Sladi_84 @Slavuy @Slim Shady
@Sly @Snake @sniper8 @Soap @Socrates
@SolidiciusSnake @soprano1203 @spouk11 @srdjan @srdjan_sl
@Stagli87 @StefBre @stefi91 @Stenimir @Stinsfire
@stipe101-croatia @stipe1995cro @stipe3568 @stipsy3 @stiv
@stjepan84 @Stole @Stole-spaner69 @storm082 @strbi
@studentvz @Suarez77 @suppa @sv3n @svenperic
@Svetac @Swan09 @syphodias17 @s_dejan @tarikbosna
@teddy @TeddyC @TFGVikich @the devil @The Special One
@thejoker @theMarijan @TheonacarTedo @TheZox6 @The_Dark_Side
@tinc09 @tinci09 @tinci17 @TinKO_IstrianK.O._ @tinsopic
@tipmaster55185 @toma @toma007 @tomekigra @tomislav91
@TomoHD2 @tomy77 @toni013 @toni182 @toni91kz
@tonimontana2310 @toni_hr @torca @torca93 @Torla
@trmisha @TsJ984 @Tuhelj @Tuhy @Tupac
@Tyga @urbietorbi2 @Vedadinho87 @vedran1507 @vedro_livno
@veki919 @vekisha @vero_cavaliere @video-bd @Viktor 77
@VincentMessi. @vinko_22 @vlado cro @volvo @vrapceboy
@vtezak3796 @Vuk98 @Vukasko @Vuki87 @wero
@wladymeer @x7TheLuckyOne7x @xonpe @xspeke @xTommy_CRO
@X_frozen_hell_X @zabone @zajebancija @Zarkic @ZdexMne
@zdravko444 @zebatuta10 @Zekii25 @Zorro @zuco19
@zvone07 @_Cox @_iuk5

Offline Neven88

Odg: FIFA vs PES
« Odgovori #1 : Lipanj 24, 2015, 07:15:16 poslijepodne »
Meni se u zadnjih par godina veoma dopada rad 2k Sports-a na 2kNba serijalu, sto sa strane gameplay-a sto sa graficke strane. Voleo bi da oni naprave igru koja bi verujem bila pravo osvezenje. Ali ipak mislim da je tu ogroman novac u pitanju te da pre svih EA tn ne bi dopustio. Jos kada se licence uzmu u obzir jako tesko.

Offline colione

« Odgovori #2 : Lipanj 24, 2015, 09:14:08 poslijepodne »
Nisam baš neki ekspert za igranje..:), ali ipak imam dugogodisnje iskustvo..i mislim da smo još daleko od najbolje nogometne simulacije..s sad dali to programeri rade namjerno, tj da naprave jednu Fifu savršenu...pa što bi onda radili u idućim generacijama...osim popravljali grafiku.
Igra je još kako tako kad igramo međusobno...ali kad igramo protiv kompjutora..to je koma..da ne nabrajam od raznih uklizavanja i naguravanja kompjuterskih igrača kojima je gotovo sve dozvoljeno i kartonu jako rijetko za prekršaja dobivaju..čak nije ni prekršaj..jednom samo sam igrao kad je bio crveni karton za njih i bio sam šokiran a čak i nije bilo za crveni..zaledja koja se ponekad ne prikazuju itd...koma koma
A što se tiče ISS-a to je još gore a zato je i jeftiniji..no ni to im ne pomaže kod prodaje...
Bolje da ga i ugase..ali ako FIFA ostane jedina to neće bit dobro..bez konkurencije nejde

Offline hanteed24

• *
  • Total likes: 35
  • mcfc for love not glory!!!!
  • VP Pozicija: lijevo od rezervnog golmana na klupi
« Odgovori #3 : Lipanj 24, 2015, 10:10:32 poslijepodne »
 ja msm da konami i ea rade igre da se prodaju a ne kako ce se kome svidjeti,a ja cu kupiti onu koja bude bolja i imala bolji gameplay a to hoce li biti mancester plav ili ce biti mancester city to mi nije vazno
YOU TOUGHT IT WAS YOURS,YOU TOUGHT IT WAS YOURS,YOU STARTED SINGING THEN SERGIO SCORED
''CAUSE BABY I COULD BUILD A CASTLE OUT OF ALL THE BRICKS THEY THREW AT ME''

mario123

• Gost
« Odgovori #4 : Lipanj 24, 2015, 11:04:18 poslijepodne »
Meni se u zadnjih par godina veoma dopada rad 2k Sports-a na 2kNba serijalu, sto sa strane gameplay-a sto sa graficke strane. Voleo bi da oni naprave igru koja bi verujem bila pravo osvezenje. Ali ipak mislim da je tu ogroman novac u pitanju te da pre svih EA tn ne bi dopustio. Jos kada se licence uzmu u obzir jako tesko.

Realno gledajući ista stvar kao s nogometom ,konkurencije u rangu ali ne i iznad i samo je pitanje kome će sem svidjeti koja verzija više,a kad pogledaš košarku kao virtualnu košarku sve se svodi na trice i to me udaljava od toga i kolko vidim kak mudri kaže da imaju loš i škrt online mod a lagga i skripte ne nedostaje i k tome  dodamo da ti obrana ovisi o kompjuteru tako da imamo nužno zlo od poluproizvoda.

I da dodam da nisam baš full offtopic 2k je sam izjavio da nikad nebudu radili nogometnu simulaciju a i iskreno mislim da to nisu ni u stanju i otvoreno kažem da nebi konkurirali konamiu a kamoli ea sportsu.

Da se osvrnem na konami vs pes malo,moje osobno mišljenje je to da PES puno jednostavnija igrica od Fife i samim time privlači dosta casual igrača koji hoće baciti koju partiju virtualnog nogometa dok s druge strane Fifa zahtjeva puno više truda i prilagodbe pogotovo u fazi obrane i svaki igrač koji to ne gleda dublje i možda počinje po prvi put igrati nogometne simulacije če sigurno igrat PES rađe nego Fifu što je po meni i dobro jer imamo dva sasvim različita proizvoda i smatram da to tako treba i biti.

Koja je igra bolja ,eto meni je Fifa a i globalno gledajući nema tu neke filozofije jer se vidi kaj se bolje prodaje tj što se više igra i kad bi sad davao nekakvu ocjenu za obje igre od 1 do 10 FIFI 15 dao  ocjenu 7 a PES-u 15 nekih 5 jer realono Fifa ima daleko više toga za ponuditi od Pesa i sigurno će više zadržati svoga igrača nego Pes uz ekran,više manje u obje če s vremenom isplivati ono kaj ti smeta tj kaj nije dobro napravljeno i nažalost ono kaj guši ove dvije igre su sami igrači koji iz godine u godinu igraju sve prljavije i prljavije ali isto tako činjenica je da su kompanije koje su proizvele te igre največi krivci za to jer su izbacile  proizvod pun mana na tržište,ajde shvatio bi da izbace igru i zavuče se greška ali nije mi jasno da  ne poprave greške koje se vuku godinama pa u 10 godina dobijemo ovo kaj dobijemo .

Offline Neven88

« Odgovori #5 : Lipanj 25, 2015, 12:40:56 prijepodne »
Slazem se ja sa tobom za gotovo sve a pre svega za online kod 2k koji je gotovo ne igriv no ja koliko sam igrao single meni se dopada. Ai ti i u Fifi i u PES-u utice na igru, samo je u basketu sve dosta brze pa je i vise gresaka a i igra se na 100 poena te se da ispraviti. Sto se tice Fifa vs PES prednost Fifi pre svega zbog online modova ali mi i gameplay bolje lezi. Obe igre imaju neke OP-ove koje kad bi resili bilo bi mnogo bolje. Licno Fifa 12 i 13 su mi bile najbolje.

Offline video-bd

« Odgovori #6 : Lipanj 25, 2015, 10:16:42 prijepodne »
Prvu PS konzolu kupio sam zbog fife a dvojku zbog pesa. Zbog pesa tj. iss-a sam uzeo i nintendo64 čim se pojavio. Računala sam mijenajao sezonski kako je izlazila fifa ili kasnije pes i sve je bilo podređeno nogometu i samo nogometu. Bili su to dani najveće slave konamia. Od tada se mnogo toga promijenilo. Fifa koja je definitivno nakon fife98 toliko pala da je bila na konopcima, uspjela se izvući a pes je nezaustavljivo klizao s trona.  Prvi znakovi oporavka nakon gotovo desetogodišnjeg mraka za ea sports javili su se s fifom10  a prijelomni trenutak je bio WC. Danas fifa ima neprikosnoven status, osobno mislim nezasluženo jer nas sve radi budalama. S druge strane pes je od kralja došao do bedaka i pred njima je bio težak put oporavka. Povratak na tron nije nemoguć iako su sami sve ove godine radili protiv sebe. Baza igrača je još uvijek respektabilna i spremna oprostiti sva posrtanja zadnjih godina. Na dobrom su putu ako pogledamo zadnje izdanje. Nakon godina lutanja konačno su izabrali pravac i sada ga samo trebaju slijediti te pegladi igru jer je očito da su temelji nove igre postavljeni na zadovoljstvo igrača. No vratimo se fifi pošto nju igram zadnjih pet godina. Puno toga tu ne štima. Od jednostavnih pravila do realnosti. Nogomet polako pretvaraju u ragbi. Gadljivo mi je igrati nogmet u kojem je prva ideja povući protivnika za dres bez sankcije te uklizavanja na milijun načina u kojima mi uvijek ozlijede igrača na pet tekmi a da se niti prekršaj ne svira. Ako nije prekršaj, zašto mi je igrač ozlijeđen na 5 tekmi? Ako je teško ozlijeđen to je valjda zato jer ga je netko udario te bi zbog toga trebao biti sankcioniran a meni dosuđen prekršaj.

Balans igre je totalno narušen. Lik me navlači za dres dok ne sjednem na guzicu i ništa, ja oduzmem loptu bez vidljivog kontakta i svira prekršaj? Lik puca unutar mojih 16m po mom golu i zagrebe po travi i padne da ga nisam taknuo i dobije penal? Stojim na mjestu i s 10m pucam glavom, lik izađe s golmanom na centaršut i kasni a lopta ulazi u prazan gol, nakon toga on se golmanom zabije u mog igrača i dobije prekršaj na golmanu i poništie mi gol? Pa onda prednost. Oni ne znaju što je prednost. Ne može prednost biti vremenski ograničena. Ako je igrač pod prekršajem dodao svom suigraču loptu i ovaj drugi ju krivo doda ne može se vraćati prednost onom prvom. To nije u pravilu tako zamišljeno.  Vratimo se povlačenju za dres. To je najteži oblik nesportskog ponašanja koje se kažnjava crvenim kartonom. U ovoj igri to je legalan način zaustavljanja protivnika u gol šansi bez sankcija. I još se time hvale. Vratite nam nogomet, kombinatoriku, skill a ne tučnjavu po terenu koju nam prezentiraju zadnje dvije godine.  Next gen golmani su posebna priča. Da sam neuer zabranio bih korištenje svog imena u ovoj igri s ovakvim golmanom. Sramota je kakvi se golovi primaju. Nerijetko centaršut u pet metara pogađa neuera u prsa ili ruke i od njega se lopta odbija u gol??? Kakve sam golove primio s tots de geyom to je smiješno. Takave golove ne može primiti prolaznik na cesti koji nikad nije stao na gol. Što su radili nekoliko godina da su tako ujebali stvar. To je strašno.  Malo realnosti ne bi falilo niti u dodavanjima i pucanju po golu pri neprirodnim okretima. Pa onda one situacije kad izvodim korner a protivnik napamet izbije loptu i pogodi na centru recimo aubameyanga. Moja 4 igrača stoje udaljena od njega bar deset metara i lik samo  treba okomito šprintati najkraćim putem na moj gol i zabije bez problema i bez ikakve muke jer ga je više nemoguće sustići s obzirom na položaj moja 4 obrambena igrača.

Zašto otraga stoje 4 moja igrača a da niti jedan ne čuva jedinog protivničkog napadača. Koga oni čuvaju? Ili situacija kad protivnički golman ispuca loptu do ili preko centra na svog napadača a moja 4 igrača stoje u liniji desetak metara iza njega bez želje da bi ga čuvali ili skočili na loptu i lik ako uspije  zaobići samo jednog od njih eto ga u gol šansi bez obzira kaj sam ja s 4 igrača u obrani koji stoje na terenu kao da smo u sensible socceru od prije 25 godina. Zašto k vragu netko ne stoji uz tog napadača? Zašto kad gledate utakmicu ili igrate nogomet trener urla, bliže igraču, bliže igraču. Jedino u fifi svi stoje dalje od igrača. Zašto ako robbenom idem s pozicije desnog krila prema sredini i namještam se na njegovu lijevu nogu moj suigrač iz sredine ide meni u susret i zabije se u mene ili zašto ako s veznim igračem probijem recimo desno krilo, krilni igrač trči ispred mene i smeta mi. Zašto ako recimo iznosim loptu s desnim bočnim robben ode iz kadra u zaleđe umjesto da mi priđe pa da možemo nešto odigrati. Strašno je koliko su igrači na terenu neiteligentni da ne kažem glupi. Zašto ako imam igrača u gol šansi i hoću mu dodati igra ipak odluči dodati nekom posve nebitnom, lošije postavljenom igraču koji je još k tome u zaleđu???

Kad malo bolje razmislim, ova igra je toliko frustrirajuća za popisditi. Ovo sipam iz glave a sigurno ima još debilana koje treba spomenuti i koje treba popraviti kako bi ova igra bila bolja. Imaju novce, imaju resurse, imaju sve što se može zamisliti a nemaju nekoga tko bi im rekao što valja a što ne valja, što je pravilo a što nije. Gledam igračke želje koje im postaju igrači diljem svijeta. Traže realnije dresove, kopačke, frizure, face. Ovo o čemu ja pričam nitko nije niti spomenuo jer bez uvrede 98% igrača nikad valjda nije niti igralo nogomet, niti znaju pravila igre niti shvaćaju taktička kretanja po terenu. I to je problem. Dok god igrači traže dresove, frizure i ostale u ovom trenutku nebitne stvari do tada ćemo imati igru ovakva kakva je..šteta... sorry na podužoj kobasi ali ovo sam jednostavno morao s nekim podijeliti. Volim taj nogomet, bez obzira kaj imam previše godina i samo bih želio da dobijemo bolji nogomet. Samo da isprave neka osnovna pravila, golmane, kretanje igrača po terenu, suradnju igrača i dozu realnosti a ne teatralnosti i ja bih bio zadovoljan, prezadovoljan..

Ovaj članak budi nadu da ćemo konačno dobiti solidno izbalansiranu igru lišenu nekih standardnih bolesti koje su pratile igru zadnjih godina...

http://news.futhead.com/posts/fifa-16/31615-fifa-16-gameplay-impressions
« Zadnja izmjena: Lipanj 25, 2015, 11:51:21 poslijepodne video-bd »

Offline zebatuta10

« Odgovori #7 : Lipanj 26, 2015, 05:56:39 poslijepodne »
Video bd je pravu istinu napisao i u potpunosti se slazem sa njim

Offline Mihael

« Odgovori #8 : Lipanj 26, 2015, 05:57:47 poslijepodne »
Prvi znakovi oporavka nakon gotovo desetogodišnjeg mraka za ea sports javili su se s fifom10  a prijelomni trenutak je bio WC.
Prije s FIFOM 08, a WC 2010 je stvarno dobra igra bila, s ostatkom se slažem  zivio
¯\_(ツ)_/¯

Offline mamutarka

« Odgovori #9 : Srpanj 01, 2015, 08:39:50 poslijepodne »
savršeno za temu

<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/VDpEcwaK7zo?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Offline Mihael

« Odgovori #10 : Listopad 18, 2015, 12:47:21 poslijepodne »
<iframe width="640" height="385" src="//www.youtube.com/embed/SlTGFacKrtM?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
¯\_(ツ)_/¯